KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13385591
nr 1338 5591
Britta Nehrman
(1901-1978), Sverige
Akvarell, "Utanför mitt fönster". Signerad. Motivet: 26x21,5
Britta Nehrman, svensk bildkonstnär och skulptör född 1901, död 1978.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 juli 2020
kl 19:46:33
26/7 16:10:14
Britta Nehrman
Läs mer om Britta Nehrman